Darkest Powers Romania
Bine ati venit pe primul forum romanesc dedicat seriei Fortele Raului Absolut. Pentru a putea sa-l vizualizati in intregime, conecati-va sau inregistrati-va.
La cat mai multe posturi!
Echipa FRAR


Join the forum, it's quick and easy

Darkest Powers Romania
Bine ati venit pe primul forum romanesc dedicat seriei Fortele Raului Absolut. Pentru a putea sa-l vizualizati in intregime, conecati-va sau inregistrati-va.
La cat mai multe posturi!
Echipa FRAR
Darkest Powers Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The first Romanian forum dedicated to this book series


You are not connected. Please login or register

Scoala, admitere, bac....facultate

+4
Elle me dit ♥
Thetis
Vivianne.
Andruska
8 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Scoala, admitere, bac....facultate Empty Scoala, admitere, bac....facultate Thu 10 Mar 2011 - 7:41

Andruska

Andruska
Admin
Admin

Ei bine, eu sunt in clasa a XII-a si peste cateva saptamani voi intra in sesiunea de bac, deci sunt emotionata si stresata. O sa-mi fie dor de anii de liceu, asa cum imi e si de anii de generala (desi nu credeam ca am sa ajung sa spun asta acum patru ani).
Este adevarat ca nu mor nici acum de dragul liceului, insa peste ani o sa-mi doresc sa fiu din nou pe bancile lui.

Vivianne.

Vivianne.
Admin
Admin

Eu sunt clasa a VIII-a deeeci anul asta trebuie sa tocesc la greu pentru liceu.De la o vreme sunt in continuu stres cu profilul pentru liceu,notele,absentele,invatatatul...groaza de-a dreptul.Scoala, admitere, bac....facultate 92877
Si sincer,pana anul asta puteam spune ca abia asteptam sa "scap" de colegii mei,dar acum,cand realizez ca mai avem atat de putin timp impreuna e mult mai greu sa ma gandesc ca vom fi separati dupa opt ani in care ne-am suportat unii pe altii...

http://trust-breeds-trust.tumblr.com/

3Scoala, admitere, bac....facultate Empty Re: Scoala, admitere, bac....facultate Fri 11 Mar 2011 - 19:54

Thetis

Thetis

Si eu sunt in clasa a XII-a si ma asteapta bacu in vara...si st mult mai emotionata decat la capacitate...de examenele astea depind viitorul si cariera mea ;))

4Scoala, admitere, bac....facultate Empty Re: Scoala, admitere, bac....facultate Fri 11 Mar 2011 - 21:28

Elle me dit ♥

Elle me dit ♥

Eu sunt abea pe clasa a saptea.Nici nu stiu ce o sa ma fac Scoala, admitere, bac....facultate 861835 .Ma gandeam sa devin model,fotograf sau chimista.Greu de ales.Mai am inca doi ani de gandit,blah blah deci nu ma stresez Scoala, admitere, bac....facultate 861835

https://www.facebook.com/LikeAFamily

5Scoala, admitere, bac....facultate Empty Re: Scoala, admitere, bac....facultate Sun 21 Aug 2011 - 20:06

airamana



eu am trecut akm intr-a opta...mi-e groaza ca anul asta va trebui sa tocesc un pic...iar eu nu-s obisnuita delok cu asta...totusi, de abia astept sa plec din scoala asta, pt ca shtiu ca o sa tin legatura cu prietenii buni...dar de restul vreau sa scap :))...deci...vreau sa vad shi eu cum e la liceu

6Scoala, admitere, bac....facultate Empty Re: Scoala, admitere, bac....facultate Sat 24 Sep 2011 - 11:23

Bambi

Bambi
Admin
Admin

airamana wrote:eu am trecut akm intr-a opta...mi-e groaza ca anul asta va trebui sa tocesc un pic...iar eu nu-s obisnuita delok cu asta...totusi, de abia astept sa plec din scoala asta, pt ca shtiu ca o sa tin legatura cu prietenii buni...dar de restul vreau sa scap :))...deci...vreau sa vad shi eu cum e la liceu

NU se accepta limbajul de chat!

https://frar.forumgratuit.ro

Lizzie

Lizzie

Mie imi este cam frica. Pana acum totul merge bine si nu mi se pare asa de grea clasa a8a. Sper sa fie la fel tot anul.

Vivianne.

Vivianne.
Admin
Admin

In fine,ma bucur ca am scapat de admitere...totusi imi pare rau ca am picat fix in anul in care au avut chef de experimente,iar noi am fost cobaii.Poate se mai linistesc apele pana cand dati voi admiterea...dar la cum schimba astia legile din 20 in 20 de minute nu stiu ce sa cred.
Eu una va zic sa nu va mai speriati atat(sa nu va speriati, nu sa nu invatati!)...adica nu e ca si cum v-ar duce la taiere.Trebuie sa invatati mai binisor pentru ca notele din generala o sa va ajute foarte mult.
Voi bucurati-va cat mai sunteti in generala pentru ca dupa parerea mea,schimbarea e mare.
Ne cer lucruri mai grele cu care nici macar nu eram obisnuiti in generala...adica incerc sa invat din greu...deja au luat unii note de 2 si 3 numai pentru comentarii nelalocul lor sau pentru chestii marunte.Plus ca acum daca spui o lectie nu e motiv pentru un 10.
Sper sa prind ritmul cat mai repede. Scoala, admitere, bac....facultate 869837

http://trust-breeds-trust.tumblr.com/

Ghanda



Vivianne. wrote:Voi bucurati-va cat mai sunteti in generala.

N-as da liceul pe generala nica batuta. Da, sunt de acord ca e altfel, dar e altfel de bine. In primul rand, e mai putina presiune. In al doilea rand, nu mai esti tratat ca un ţânc "habarnist". Si in al treilea rand.. e alt aer, alta atmosfera.

Da, profii vor mai multe de la tine, dar asta doar pentru ca ar cam trebui sa-ti dai seama deja ce-ti place, la ce esti bun si ce materii pur si simplu nu sunt pentru tine...

Cat depsre primele saptamani de "boboceala"... In cazul meu, n-a existat nicio lege legata de testele predictive, asa ca ele au venit pe capul nostru in primele saptamani, in valuri, fara recapitulari sau alte de-astea. Dar n-au contat nici atunci...
Si apoi, au fost orele acelea dupa care radeam cu atata pofta, in care eram anuntati cum se ia doi. "Nu-ti faci tema, 2. Vorbesti in clasa, 2. Nu inveti lectie de lectie, 2. Respiri, 2."
Normal ca nimeni n-a fost atat de sever. Dar, spre deosebire de generala, nu primesti 10 pe ochi frumosi, pe faptul ca ti-ai amintit tu o definitie de anul trecut sau pentru ca te-ai oferit de bunavoie sa iesi la tabla.

Deci... liceul e mult mult muuuult mai bun decat generala.

http://cantecdegheatasifoc.forumgratuit.ro/

Bambi

Bambi
Admin
Admin

Da...e frumos.
Insa toată distracția începe prin clasa a 10-a sau sfârșitul lui a 9-a , când deja ți-ai făcut niște prieteni și nu mai stai ca babalaul în băncuța de...de ieși numai când e vorba de mâncare sau şuşu.

Eu am o colega de banca de care ma rog sa vina sa ne plimbam și noi putin prin pauze.Dar ea nu!!
Zice ca e obosita...mereu e obosita. Scoala, admitere, bac....facultate 92877

https://frar.forumgratuit.ro

11Scoala, admitere, bac....facultate Empty Re: Scoala, admitere, bac....facultate Sun 9 Oct 2011 - 20:45

Ghanda



Hm...e adevarat ca e o perioada de acomodare la inceput,dar n-as zice ca dureaza chiar un an :-? Bine, poate doar in cazul meu, care eram extrem de entuziasmata de ideea de liceu. :D

Cat depsre colega ta de banca..Sorry, dar eu o inteleg. De cele mai multe ori, nici eu n-am chef sa ies in pauze, mai ales in primele saptamani de scoala, cand mi-e somn de crap. Pont: sunt mereu colegi dornici de iesit. :D

http://cantecdegheatasifoc.forumgratuit.ro/

12Scoala, admitere, bac....facultate Empty Re: Scoala, admitere, bac....facultate Mon 10 Oct 2011 - 15:33

Vivianne.

Vivianne.
Admin
Admin

Bambi wrote:Da...e frumos.
Insa toată distracția începe prin clasa a 10-a sau sfârșitul lui a 9-a , când deja ți-ai făcut niște prieteni și nu mai stai ca babalaul în băncuța de...de ieși numai când e vorba de mâncare sau şuşu.

Eu am o colega de banca de care ma rog sa vina sa ne plimbam și noi putin prin pauze.Dar ea nu!!
Zice ca e obosita...mereu e obosita. Scoala, admitere, bac....facultate 92877

Stiu cum e...am si eu una.Trebuie sa trag de ea ca sa vina cu mine afara,iar colega de banca(am fost colege de clasa in generala)...nu a fost cine stie ce in clasele anterioare,iar cum acum o baga lumea si pe ea in seama,sta si saliveaza la unu...daca iese ala,iese si ea...daca nu,nu.(iar tipu' prinde radacini in clasa sau pe holuri!) Scoala, admitere, bac....facultate 92877
Si restul fetelor...la fel stau in clasa sau ies afara sa fumeze...deci imi vine sa-mi trag un glont in cap in fiecare pauza...pentru ca daca as iesi singura m-as plictisi si mai tare.
Mdea,sper sa se schimbe in timp,altfel...vad eu ce fac. o.O

http://trust-breeds-trust.tumblr.com/

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum